Program Mama-Warszawianka wraca na rynek pracy. Wygrajmy z COVIDEM. wspiera kobiety w powrocie na rynek pracy. - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Program Mama-Warszawianka wraca na rynek pracy. Wygrajmy z COVIDEM. wspiera kobiety w powrocie na rynek pracy.

[:pl]Group-33[:]

“Mama-Warszawianka na rynku pracy. Wygrajmy z COVIDEM” to program skierowany do mam mieszkających w Warszawie, które planowały wrócić na rynek pracy lub chciały założyć własną działalność gospodarczą. We wrześniu rozpoczęła się rekrutacja do projektu, w której wzięło udział ponad 400 kobiet, z czego finalnie wyłoniono sto uczestniczek aktywnie biorących udział w szkoleniach i warsztatach online. Duże zainteresowanie pokazuje zapotrzebowanie na działania uwzględniające potrzeby kobiet, które stoją przed ważnymi wyzwaniami takimi jak macierzyństwo i rozwój kariery zawodowej.

Program był dedykowanym matkom mieszkającym w Warszawie. W wyłonionej setce znalazły się kobiety zamieszkujące różne warszawskie dzielnice, z czego najwięcej stacjonowało na Mokotowie i Białołęce. Szkolenia odbywały się w języku polskim, niemniej jednak wzięły w nich również udział migrantki mieszkające w Polsce pochodzące min. z Ukrainy, Mongolii i Białorusi, które stanowiły dziesięć procent całej grupy.

Kobiety zakwalifikowane do programu zmagały się z różnymi trudnościami wynikającymi z okoliczności zajścia w ciążę, przebywania na urlopie macierzyńskim czy wychowawczym w trakcie trwania pandemii spowodowanej wirusem COVID. Ponad połowa z nich straciła dotychczasowe zatrudnienie lub od dłuższego czasu miała problem ze znalezieniem pracy. Obszary, w których specjalizowały się uczestniczki projektu były bardzo różnorodne. Najwięcej posiadało doświadczenie w branżach związanych z marketingiem i reklamą, finansami, księgowością, zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz medycyną i ochroną zdrowia.

Program został zaprojektowany w sposób, który uwzględniał deklarowane przez kobiety obszary poszukiwania wsparcia, takie jak zwiększenie kompetencji zawodowych, mentoring, wzrost poczucia własnej wartości, większe poczucie sprawczości i networking. Szkolenia i warsztaty prowadzone były przez doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu kobiety otrzymały niezbędną wiedzę do założenia własnej firmy lub znalezienia nowej pracy.

“Mama-Warszawianka na rynku pracy. Wygrajmy z COVIDEM” to program realizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa i Sieć Przedsiębiorczych Kobiet.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Jak mówić o sobie dobrze A. Więcka
Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie...
Cena:
50.00 
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Niezniszczalne - K. Ratajczyk
Potrzebujesz inspiracji i motywacji do działania? Niezniszczalne to 11 wywiadów...
Cena:
50.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo, Klub Mentorek
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
W biznesie najważniejsza jest komunikacja i autoprezentacja
O pracy zrodzonej z pasji, determinacji do działania i dobrej organizacji opowiada Paulina Mertens-Biernacka, absolwentka programu Biznes w Kobiecych Rękach i założycielka firmy Po stronie wnętrz.
Finanse i formalności - jak sobie z nimi radzić?
Sprawy formalne mogą spędzać sen z powiek, zwłaszcza gdy zaczynasz.
Cztery różne kobiety. Cztery historie. Cztery punkty widzenia
Każda z nas jest autorką swojej własnej wyjątkowej historii. 150 osób przyszło by posłuchać historii o punktach zwrotnych w życiu czterech kobiet: Izabeli Krawczyk, Małgorzaty Tchorzewskiej, Agnieszki Stefaniuk i Agnieszki Koryckiej - zwyciężczyń konkursu „Be the change. Tell Your Story. Inspire Others”
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products