CZYTASZ

Program Mama-Warszawianka wraca na rynek pracy. Wy...

Program Mama-Warszawianka wraca na rynek pracy. Wygrajmy z COVIDEM. wspiera kobiety w powrocie na rynek pracy.

“Mama-Warszawianka na rynku pracy. Wygrajmy z COVIDEM” to program skierowany do mam mieszkających w Warszawie, które planowały wrócić na rynek pracy lub chciały założyć własną działalność gospodarczą. We wrześniu rozpoczęła się rekrutacja do projektu, w której wzięło udział ponad 400 kobiet, z czego finalnie wyłoniono sto uczestniczek aktywnie biorących udział w szkoleniach i warsztatach online. Duże zainteresowanie pokazuje zapotrzebowanie na działania uwzględniające potrzeby kobiet, które stoją przed ważnymi wyzwaniami takimi jak macierzyństwo i rozwój kariery zawodowej.

Program był dedykowanym matkom mieszkającym w Warszawie. W wyłonionej setce znalazły się kobiety zamieszkujące różne warszawskie dzielnice, z czego najwięcej stacjonowało na Mokotowie i Białołęce. Szkolenia odbywały się w języku polskim, niemniej jednak wzięły w nich również udział migrantki mieszkające w Polsce pochodzące min. z Ukrainy, Mongolii i Białorusi, które stanowiły dziesięć procent całej grupy. 

Kobiety zakwalifikowane do programu zmagały się z różnymi trudnościami wynikającymi z okoliczności zajścia w ciążę, przebywania na urlopie macierzyńskim czy wychowawczym w trakcie trwania pandemii spowodowanej wirusem COVID. Ponad połowa z nich straciła dotychczasowe zatrudnienie lub od dłuższego czasu miała problem ze znalezieniem pracy. Obszary, w których specjalizowały się uczestniczki projektu były bardzo różnorodne. Najwięcej posiadało doświadczenie w branżach związanych z marketingiem i reklamą, finansami, księgowością, zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz medycyną i ochroną zdrowia. 

Program został zaprojektowany w sposób, który uwzględniał deklarowane przez kobiety obszary poszukiwania wsparcia, takie jak zwiększenie kompetencji zawodowych, mentoring,  wzrost poczucia własnej wartości, większe poczucie sprawczości i networking. Szkolenia i warsztaty prowadzone były przez doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin, dzięki czemu kobiety otrzymały niezbędną wiedzę do założenia własnej firmy lub znalezienia nowej pracy. 

“Mama-Warszawianka na rynku pracy. Wygrajmy z COVIDEM” to program realizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa i Sieć Przedsiębiorczych Kobiet.


W Fundacji odpowiedzialna za koordynowanie projektów i wspieranie działań SPK. Z wykształcenia psycholożka. Trenerka psychoedukacji, współpracuje z organizacjami samorządowymi, współtworzy inicjatywę społeczną promującą współczesną historię, w ramach której prowadzi warsztaty dla młodzieży i organizuje wydarzenia. Posiada doświadczenie w marketingu i komunikacji.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.