Podsumowanie konferencji “Jak mówić o sobie dobrze”? - Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Podsumowanie konferencji “Jak mówić o sobie dobrze”?

[:pl]SPK-083[:]

Od lat swoimi działaniami wspieramy kobiety w budowaniu wysokiej samooceny i w rozwoju osobistym, dlatego zorganizowałyśmy konferencję “Jak mówić o sobie dobrze”. Książka o tym samym tytule autorstwa Aleksandry Więckiej to impuls do stworzenia konferencji i rozpoczęcia debaty na temat problemu, z jakim mierzą się kobiety, czyli zawieranie publicznie głosu oraz opowiadanie o swoich sukcesach w przestrzeni publicznej.

Książka została napisana na kanwie warsztatów, które Ola prowadziła dla uczestniczek dwóch programów Sieci Przedsiębiorczych Kobiet:
Biznes w Kobiecych Rękach, programu akceleracyjnego adresowanego do kobiet z pomysłem na biznes i z planem założenia swojej firmy,
Be The Change, czyli wieczornych spotkań w duchu storytellingu, podczas których 3 kobiety opowiadają swoje historie o punktach zwrotnych w życiu i inspirują do działania.


Wydarzenie miało formułę hybrydową – połączono transmisję internetową z wydarzeniem stacjonarnym w Centralnym Domu Technologii CDT. Na profilu Sieci Przedsiębiorczych Kobiet na Facebooku oraz kanale na Youtube kobiety z całej Polskich mogły obejrzeć transmisję live z wystąpień i paneli. W Centralnym Domu Technologii CDT 40 osób spotkało się z prelegentkami i prelegentami mając możliwość zadania im pytania oraz wzięcia udziału w wyjątkowych warsztatach.

Książka “Jak mówić o sobie dobrze” Aleksandry Więckiej, fot. Aleksandra Skorżyńska

Partnerami wydarzenia byli: Fundacja PFR, Goldman Sachs, PWC, z których ekspertki i eksperci podzielili się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem podczas paneli dyskusyjnych konferencji. Partnerami medialnymi wydarzenia byli: Ofeminin oraz Zwierciadło.

Bardzo się cieszymy, że nasza Fundacja została Partnerem Strategicznym Konferencji „Jak mówić o sobie dobrze”. Każdego dnia, wspieramy edukację wszystkich grup społecznych, głównie w zakresie kompetencji technologicznych, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że same kompetencje, bez umiejętności promowania siebie i mówienia o sobie jako kompetentnym pracowniku, nie gwarantują sukcesu. Musimy uczyć się jak opowiadać o swoich dokonaniach i czuć siłę płynąca z doświadczeń. Poznawanie historii innych kobiet, to doskonały sposób, aby pobudzać wyobraźnię, motywować i inspirować, dlatego nadal chcemy brać udział w tym projekcie stworzonym, by budować świadomość kobiet odnośnie ich siły i mocy sprawczej!

 

dr Dominika Wiśniewska, Menedżerka ds. sponsorów i społeczności CDT, Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju

Podczas pierwszego panelu dyskusyjnego szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Dlaczego tak się dzieje, że kobiety nie mówią o sobie dobrze i dlaczego rzadziej zabierają głos? Do grona panelistów dołączyli: Magda Oleksiewicz – Executive Director w Goldman Sachs, liderka i ekspertka w obszarach zarządzania zmianą & projektami, Martyna Wyrzykowska – redaktorka naczelna Ofeminin, Marzena Mazur – dziennikarka TokFM oraz Wojciech Eichelberger – psycholog, psychoterapeuta, coach i trener.

Nie bój się, włącz się do rozmowy, zadaj pytanie, mów o tym co robisz, mów o sobie i co ważne, mów o sobie dobrze. Tymi prostymi słowami można podsumować wielopoziome dyskusje panelowe i wystąpienia podczas konferencji. Mam nadzieję, że podjęta dyskusja to kolejny ważny krok w obalaniu mitów i budowaniu świadomej, wartościowej komunikacji.

Magdalena Oleksiewicz, Goldman Sachs

Kolejnym ważnym punktem spotkania był panel, podczas którego eksperci skupili się na pytaniu: Co zrobić, aby zmienić sposób myślenia kobiet, tak aby mówiły o sobie dobrze oraz czy można się tego nauczyć? Do dyskusji włączyli się: Aleksandra Więcka – autorka książki “Jak mówić o sobie dobrze”, Małgorzata Walczak – przedsiębiorczyni, inwestorka i Anioł Biznesu, która od 2016 roku zarządza Funduszem Funduszy PFR NCBR CVC w PFR Ventures, Dorota Wolna – dyrektorka w PWC oraz jedna z założycielek i współliderka programu PWC for Women. Rozmowę poprowadziła Aleksandra Karasińska dziennikarka i redaktorka Forbes Women.

Uczestniczki konferencji
Paneliści, fot. Aleksandra Skorżyńska

W Sieci Przedsiębiorczych Kobiet zwracamy uwagę na konieczność zmian w obszarze budowania własnej wartości przez kobiety. Jednym z projektów, którego celem jest wzmacnianie samooceny, wiary we własne umiejętności i inspirowanie innych do działania jest program Be The Change. Formułę tę wykorzystałyśmy również w trakcie konferencji. Swoim wystąpieniem zachwyciła nas Małgorzata Górna z PWC, która pokazała, jak ważna jest wiara we własne możliwości i realizacja wyznaczonych celów.

Organizując konferencję, wspólnie z zaproszonymi gośćmi rozpoczęliśmy debatę nad ważnym problemem i szukaliśmy odpowiedzi na pytania czym spowodowane jest to, że kobiety rzadziej zabierają głos i opowiadają o swoich sukcesach w przestrzeni publicznej. Wszystkie wypowiedzi pokazały, jak istotne jest to zagadnienie i że istnieje potrzeba kontynuacji dyskusji na ten temat.

Spodobał Ci się artykuł?
UDOSTĘPNIJ
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Jak mówić o sobie dobrze A. Więcka
Kobiety zabierają publicznie głos dwa razy rzadziej niż mężczyźni. Nie...
Cena:
50.00 
Planner przedsiębiorczej kobiety
Planner przedsiębiorczej kobiety został stworzony dla przedsiębiorczyń od przedsiębiorczyń. Zawiera...
Cena:
100.00 
Business Mixer
Produkt dla kobiet, które chcą nawiązać kontakty biznesowe. BUSINESS MIXER...
Cena:
10.00 
Narzędzia dla przedsiębiorczych kobiet
Wydarzenia
84. Śniadanie Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
02.10.23 I godz. 9.00  Wielki powrót cieszącego się ogromnym powodzeniem...
Cena:
159.00 
Wydarzenia
Koktajl Liderek
28.09.23  Zapraszamy na Koktajl Liderek. Spotykamy się, aby wymienić się...
Cena:
400.00 
Członkostwo
Roczne członkostwo w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet
Produkt dla  przedsiębiorczych kobiet, w ramach którego pomagamy Ci w...
Cena:
500.00  dla rok
Członkostwo
Klub Black Swan Prestige
Black Swan Prestige to inicjatywa tworząca nowoczesne środowisko współpracy dla...
Cena:
3,600.00 
Polecamy przeczytać:
5 książek, które poleca Sieć Przedsiębiorczych Kobiet
Wszystkie uwielbiamy się rozwijać i zazwyczaj nie lubimy bierności, nawet jeśli chodzi o odpoczynek. Przyzwyczajone do pogoni dnia codziennego, nie chcemy tracić czasu. Z tego też powodu postanowiłyśmy zaproponować Wam kilka typowo kobiecych, rozwojowych pozycji, które na dłużej pozostaną w Waszej pamięci i wniosą wartość do waszego życia.
Opinie uczestniczek o programie Biznes w Kobiecych Rękach
Program Biznes w Kobiecych Rękach cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet, które planują założyć własną firmę
Uwierzyłam w siebie, a to podstawa prowadzenia biznesu
O tym, co jest ważne dla początkującej przedsiębiorczyni i czego nauczyła się w programie Biznes w Kobiecych Rękach, opowiada Ewa Kunik - twórczyni projektu Fizjofabryka.
0
Your Cart is empty!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products