CZYTASZ

Startuje projekt dla młodych – Make the chan...

Startuje projekt dla młodych – Make the change! Zapraszamy na Debatę Młodzi na rynku pracy – 25 maja ONLINE

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet wraz z Partnerami projektu zaprasza na Debatę Make the change – Młodzi na rynku pracy!

Debatę dedykujemy głównie osobom młodym, choć do rozmowy o ich wyzwaniach na rynku pracy zapraszamy różne środowiska, w tym korporacyjne, naukowe, czy przedsiębiorców. Naszym celem jest wsparcie młodych wkraczających na ścieżkę zawodową, aby mogli to zrobić posiadając odpowiednie umiejętności, narzędzia oraz pewność siebie.

***

W 2020 roku Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet w ramach projektu Biznes w Kobiecych Rękach i przy wsparciu finansowym Citi Foundation i Fundacji Citi Handlowy zrealizowała badanie Wyzwania młodych na rynku pracy oraz przeprowadziła konkurs Dziewczyny mają głos.

Podczas realizacji tych projektów kluczowym wnioskiem okazał się fakt, że młodzi ludzie wkraczający na rynek pracy zmagają się aktualnie z wieloma utrudnieniami oraz mierzą się z licznymi wyzwaniami. 

Oprócz tego, że młodzi zadają sobie podstawowe pytania: “Którą drogą mam iść? Jaka przyszłość przede mną? Jak znaleźć pracę i jak jej szukać? Jaka w ogóle jest moja wymarzona praca? Czego mam się jeszcze nauczyć, a co jest moim talentem? Czy spełnię oczekiwania pracodawcy?“, pojawiły się dodatkowe wyzwania w postaci znaczących zmian technologicznych, automatyzacji, znikania zawodów i pojawiania się nowych, dotąd nieznanych, nowych wymagań na rynku pracy, czy okresu pandemii. Aby zmierzyć się z tymi zmianami, nowymi wymogami, młodzi muszą być wyposażeni w odpowiednie kompetencje “przyszłości” i otwarci na zmiany. Tego właśnie chcemy ich uczyć w projekcie Make the change – Młodzi na rynku pracy!

***

Dlatego jeśli jesteś w wieku 19-26 lat, nie rozpoczęłaś/łeś pracy zawodowej albo masz trudności z jej znalezieniem, mierzysz się z licznymi barierami, które uniemożliwiają Ci odnalezienie się na rynku pracy, chciałabyś/łbyś dowiedzieć się, jak spostrzegają wyzwania młodych eksperci związani z rynkiem pracy, jakie mają dla Ciebie rozwiązania, ta debata jest właśnie dla Ciebie!

Przyjdź, zainspiruj się, bądź częścią tej zmiany! Czekamy na Twój głos w Debacie!

Zapraszamy na Debatę 25 maja w godz. 17.00 – 19.00. Debata będzie transmitowana online na Facebooku Sieć Przedsiębiorczych KobietZapraszamy młodych z całej Polski!

PROGRAM WYDARZENIA:

17.00 – 17.10 Powitanie gości: Dorota Czekaj, Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet oraz Magdalena Jeżyńska, Dyrektorka Biura Fundacji

17.10 – 17.55 Pierwsza debata z udziałem gości ekspertów

17.55 – 18.00 Przerwa

18.00 – 18.45 Druga debata z udziałem gości i ekspertów

18.45 – 19.00 Podsumowanie i zakończenie debaty

***

Kolejnym etapem projektu Make the change – Młodzi na rynku pracy będzie warsztat metodą Design Thinking oraz Finał projektu, które odbędą się już w czerwcu br. Na warsztat będzie prowadzona odrębna rekrutacja. 

Więcej o projekcie Make the change

***

Wydarzenie jest BEZPŁATNE dzięki wsparciu finansowemu Citi Foundation i Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga.

Zapraszamy serdecznie!

Magdalena Jeżyńska, Marta Zawiślińska i Justyna Hryniewicz z zespołem Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Organizator:

Partner główny:

Patroni projektu:

Partnerzy projektu:


Dyrektorka Biura Fundacji, Project Manager. Z wykształcenia prawnik z wieloletnim doświadczeniem. W Fundacji od roku 2014, angażuje się w sprawy administracyjne, prawne, kadrowe, formalne i finansowe. Koordynatorka sześciu edycji programu akceleracyjnego Biznes w Kobiecych Rękach, trzech edycji programu dla studentek BEST – Business&Entrepreneurship Support Training, programu aktywizacyjnego dla matek Matka-Przedsiębiorczyni, kilkunastu konferencji SPK oraz innych programów Fundacji.

INSTAGRAM
POZNAJ NAS LEPIEJ

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera zawierającego informacje o bieżącej i planowanej działalności Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, przesyłanego przez Fundację pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Oświadczam, że zapoznałem/-am się z Polityką prywatności.